Nanopac - strona główna
NanopacNanotechnologiaProduktyKontaktFAQ

Powłoki
z nanocząsteczkami
Ag
NPS-100
NPS-200
Powrót


Powłoka NPS - 100
Główne zastosowanie Tkaniny, artykuły medyczne i sanitarne, środki opatrunkowe, filtry oczyszczające powietrze, artykuły użytku codziennego, kosmetyki, obuwie, skarpety, odzież sportowa, zabawki, wewnętrzne powierzchnie w budownictwie (tapety, ściany tynkowe, betonowe, kurtyny, zasłony, rolety, dywany, wykładziny), itp.
Główne funkcje
  • bakteriobójcza
  • grzybobójcza
Charakterystyka NPS-100 to powłoka na bazie wody z nanocząsteczkami srebra. Produkt posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze na powierzchniach, na które został naniesiony.
W odróżnieniu od produktów na bazie dwutlenku tytanu, nie wymaga naświetlania w celu aktywacji. Silne działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze zachodzi zarówno w warunkach normalnego oświetlenia dowolnym rodzajem światła - jak również w całkowitej ciemności. Skuteczność obejmuje likwidację przeszło 99% bakterii i grzybów.
Warunki nakładania powłoki Roztwór NPS-100 posiada wysokie stężenie (2000 mg/l) nanocząsteczek srebra. W konkretnych zastosowaniach NPS-100 należy rozcieńczać dejonizowaną (demineralizowaną) wodą do 10 ~ 50 mg/l. Przed rozcieńczaniem energicznie wymieszać przez wstrząsanie opakowaniem przez ok. 1-ej minuty.

Nanoszenie powłoki może się odbywać metodą natryskową lub przez zanurzenie w roztworze. Dopuszczalna temperatura nanoszenia: 5~25 oC.
Dopuszczalna wilgotność przy nanoszeniu: ok. 80%.
Po zakończeniu pracy narzędzia należy przemywać wodą.
Warunki schnięcia W temperaturze pokojowej.
Okres gwarancji 12 miesięcy
Przechowywanie Zalecana temperatura 5~25 oC, bez dostępu światła i z dala od źródeł ciepła.
Transport W szczelnych opakowaniach, krytymi środkami transportu
Atesty i certyfikaty Pozwolenie Ministra Zdrowia nr 2030/04 na obrót produktem biobójczym z dnia 21.01.2005
Opakowania 20, 100 l
Przykłady działania Plik Word (145 KB)

do góry   « strona główna